МАНАСТИР ЛЕПАВИНА - СРПСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА

СЛУЖБА

ЧУДОТВОРНОЈ ИКОНИ МАЈКЕ БОЖЈЕ ЛЕПАВИНСКЕ

Manastir Lepavina

Погледајте који нам је рејтинг на Интернету?

Prva verzija sajta

Druga verzija sajta

ПРИРОДНЕ ЛЕПОТЕ СВЕТА

...Све си премудрошћу створио" (Пс.103,24)

РЕЗУЛТАТИ АНКЕТЕ О

РАДИО БЛАГОВЕСТИ

ВИЊЕТЕ И УКРАСНА СЛОВА

ВИЗАНТИЈСКЕ ИКОНЕ ФРЕСКЕ И ВИЊЕТЕ

РАЗГОВОР СА АРХИМАНДРИТОМ ГАВРИЛОМ О МОДЕРНИМ ТЕХНЛОГИЈАМА

КРОЗ МИСИОНАРСКИ РАД ОЦА ГАВРИЛА

РЕЛИГИЈЕ И ИНТЕРНЕТ

РАЗГОВОР АХРИМАНДРИТА ГАВРИЛА ВУЧКОВИЋА СА ПРИМ.ДР РАДЕТОМ КАЛАМАНДОМ

ВИРТУАЛНА ПОРОДИЦА АРХИМАНДРИТА ГАВРИЛА ВУЧКОВИЋА

МИКРО КЊИГА - ИНТЕРНЕТ КЊИЖАРА

Manastir Lepavina

ДУХОВНА ДЕЦА СВОМЕ ОЦУ ГАВРИЛУ ЛЕПАВИНСКОМ У ЧАСТ ПОЛА ВЕКА ЊЕГОВОГ ДУХОВНОГ ПОДВИГА

ПРЕКО ФЕЈСБУКА ДО ДУХОВНОСТИ

РАЗГОВОР СА РАДОМИРОМ ВУЧИЋЕМ

DIGITALNA TEHNOLOGIJA U MISIJI CRKVE

ДИГИТАЛНА ТЕХНОЛОГИЈА У МИСИЈИ ЦРКВЕ

ВЕБМАСТЕР НЕНАД БАДОВИНАЦ У ЈУТАРЊЕМ ПРОГРАМУ РАДИЈА СЛОВОЉУБВЕ

Teleklik

МОЛИТВЕНО ПОКЛОЊЕЊЕ ПРЕСВЕТОЈ ВЛАДИЧИЦИ БОГОРОДИЦИ светог Оца Димитрија Ростовског

Ходите, поклонимо се Царици нашој, Богородици.

Ходите, поклонимо се Дјеви Марији, Царици нашој, Богородици.

Ходите, поклонимо се и припаднимо ка Самој Владичици нашој, Богородици и Присно-Дјеви (Увек-Дјеви) Марији.

1. Поклањам се, Пресвета Владичице моја, Богородице, Твоме Светоме зачећу, од Светих Твојих родитеља Јоакима и Ане, и молим Ти се, светлости моја, руководи ме стазом заповести Господњих, да могу свагда проводити непорочан живот и тако наследити Царство Божије.

2. Поклањам се Твоме Светоме Родјењу, које је, као што пева Света Црква било радосно предсказање доласка на земљу Спаситеља света, Господа нашег Исуса Христа. Надо безнадежних, помоћнице беспомоћних и заступнице свих грешника, који се Теби са топлом вером и љубављу обраћају; и молим Ти се, светлости моја, буди моје свагдашње радовање, у овоме и будућем - бесконачном - веку.

3. Поклањам се Твоме Светоме Ваведењу, о, Пресвета Мајко Божија, када си од три године твога узраста, била одведена у храм Божији, где си расла под руководством андјелским и молим Ти се, светлости моја, учини и мене храмом Духа Светога, руководством Твојим.

4. Поклањам се Твоме Светоме Благовештењу, о Пречиста Дјево, када си по гласу архандјелском и обасјању Пресветога Духа Божијега, зачела Сина и Слово Божије (Реч Божију), и молим Ти се, светлости моја, благовести и мени немоћноме радосно спасење.

5. Поклањам се пред Светим Твојим Родјењем, о, Пресвета Мати Божија, када си оваплотила и родила Спаситеља света, Христа Бога нашега, и тако си била Мати Богу, и изнад сваке твари прослављена и преузнесена, као Владатељка целога света; и молим Ти се светлости моја, буди мени милостива Мати у овоме и будућем - бесконачном - веку.

6. Поклањам се пред светом смерношћу Твојом, ради које су упоредо стајала са другим обичним женама, које су од храма Божијега очекивале очишћење. О, часнија од херувима и неизмерно славнија од серафима, Мати Господа мога, и молим Ти се, светлости моја, очисти мене од сваке нечистоте тела и духа светим Твојим молитвама.

7. Поклањам се, са страхопоштовањем, пред Твојим душевним страдањима која си претрпела, у време вољнога страдања Сина Твога Господа нашега, Исуса Христа, када се испунило на Теби пророчанство праведнога Симеона: "И Теби Самој пробошће нож душу, да се открију мисли многих срца", и молим Ти се, светлости моја, избави и мене од свих напасти мојих душевних и телесних, које ме са свих страна окружују.
8. Поклањам се Теби, Пресвета Владичице моја, Богородице, сећајући се радости Твоје, коју си осећала у време Васкрсења Сина Твога и Спаситеља нашега, Исуса Христа, и молим Ти се светлости моја: не лиши ме радости вечне у Царству Небескоме.

9. Поклањам се часноме и славноме Успењу Твоме, када си, по примеру Сина Твога и Бога нашега, смрћу и тридневним погребењем Својим, преселила се у вечно Царство Сина Твога, Господа нашег Исуса Христа, и молим Ти се, светлости моја, умртви све страсти душе и тела мога.

МОЛИТВА:

Пресвета Владичице (Владатељско) моја Богородице, прими ово моје мало мољење, сачињено од девет стихова, и принеси Сину Твоме и Богу нашему и моли Му се за нас да просветли, Тебе ради, душе наше. Гледајући на свету икону Твоју, као и на сами Лик Твој, поклањам се са срдачном вером и љубављу пред Тобом Твојим Божанским Младенцем (Дететом), Кога држиш на руци Својој, и молим Ти се са сузама: заштити ме, светим Твојим Покровом, од свих непријатеља мојих видљивих и невидљивих, јер Ти уводиш род људски у Царство Небеско. Амин.
После овога: Достојно јест ...

Прочитано: 4355 пута

Njegovo Visokopreosvestenstvo Mitropolit G. Porfirije

Његово Високопреосвештенство Митрополит Г. Порфирије