POKLONIČKE POSJETE IZ NOVOG MESTA I BEČA

U subotu, 23. septembra 2017, na dan svetih mučenica Minodore, Mitrodore i Nimfodore – triju rođenih sestara iz Vitinije azijske postradalih za Hrista početkom 4. vijeka - manastir Lepavinu su posjetile pokloničke grupe iz Novog Mesta i Beča. Hodočasnici iz Slovenije, njih pedesetak, došli su sa svojim sveštenikom, jerejem Danijelom Nikolićem.

Svetu liturgiju su služili jeromonah Vasilije (Srbljan), sabrat lepavinske svete obitelji, te jereji Radovan Dimitrić, paroh koprivnički, i Danijel Nikolić.

Većina hodočasnika se pričestila Najsvetijim Tajnama Hristovim.

Poslije posluženja, molitve za zdravlje ispred čudotvorne ikone Presvete Bogorodice Lepavinske čitao je o. Vasilije sa o. Danijelom, a potom su svi prisutni vjernici pozvani na zajedničku trpezu ljubavi u manastirskoj trpezariji.