ČETRDESETODNEVNI POMEN BLAŽENOPOČIVŠEM OCU GAVRILU LEPAVINSKOM

U manastiru Lepavina, u subotu 20. Maja 2017. godine, služena je Sveta Liturgija i četrdesetodnevni parastos blaženopočivšem ocu Gavrilu arhimandritu Lepavinskom.

Na svetoj Liturgiji načalstvovao je prepodobni otac Vasilije Srbljan, sabrat manastira Lepavine, uz sasluženje protonamesnika Vladislava Vučanovića, paroha palančiškog; protosinđela Venijamina Kovačića; jereja Milomira Gvojića, paroha velikopisaničkog; jereja Aleksandra Obradovića, paroha ljubljanskog; jereja Radovana Dimitrića, paroha koprivničkog; jereja Đorđa Filipovića, paroha križevačkog; jereja Mihaila Žikića, paroha zagrebačkog i đakona Zorana Radića iz Zagreba.

rolex falsi

U nastavku Svete Liturgije služen je parastos, a potom i mali pomen na groblju.

Veliki broj vernog naroda koji je došao je iz Austrije, Slovenije, Hrvatske, okupio se ovoga jutra u hramu Presvete Bogorodice kako bi zajedno sa sveštenstvom uzneli molitvu za upokojenje duše oca našega Gavrila kome neka je večan spomen.

GALERIJA FOTOGRAFIJA

Izvor: http://mitropolija-zagrebacka.org