ARHIMANDRIT GAVRILO KAO PRIZNATI DUHOVNIK UVRŠTEN U IZDANJE PRESTIŽNE ENCIKLOPEDIJE:

Oxford's Book uspešnih ljudi Srbije je biografska enciklopedija koja se u junu 2016 po prvi pojavila u Srbiji. Njeno prvo izdanje okuplja biografije najuspešnijih ličnosti Srbije iz područja kulture, nauke, umetnosti, duhovnosti, sporta, politike i ostalih područja društvene aktivnosti. U enciklopediji se nalaze imena i biografije znamenitih i uticajnih ličnosti savremene Srbije, koje su svojim delovanjem obeležile nedavnu prošlost, deo su aktuelne sadašnjosti i koje će imati neupitan uticaj na budućnost. Te ličnosti ostavljaju iza sebe prepoznatljiv trag i često predstavljaju putokaz novim generacijama u njihovom nezamenjivom postojanju. Ova ih enciklopedija odgovorno i beleži sa ciljem da ih otme mogućem zaboravu i preda u ruke pojedinaca i društva, kao trajni dokument vremena u kojem su živeli i u kojem su stvarali, svaki na svoj originalan i nezamenjiv način.
fake breitling watches
fake omega watch

Objavljena enciklopedija uspešnih ljudi Srbije u kojoj je posebno mesto posvećeno Arhimandritu Gavrilu Vučkoviću, igumanu manastira Lepavina. IZDAVAČ: Oxford Book Media Solution ltd.

Ovaj projekt ima koren u viševekovnoj tradiciji koja se proteže u vekove pre Hrista, kada je oko 600. g. pr. Hr. izdato delo „Imagenes“ rimskog autora Varro-a. To je delo obedinjavalo 700 portreta tadašnjih eminentnih grčkih i rimskih političara. Tradiciju su nastavili veliki mislioci poput Corneliusa Nepose svojim delom „De illustribus viris“ 50. g. pr. Hr, zatim L.M.Plutarha delom „Vitae parallelae“, u 100. godini. Zlatno doba renesanse je svojim individualističkim pogledom nastupajućeg humanizma otvorilo vrata biografskim delima Johannesa Buscha, Philippa Viccanija. Tako je 1849.g. u Engleskoj nastala prva biografska enciklopedija „Who is Who“ koja je bila posvećena plemstvu, kraljevskoj obitelji i aristokraciji. Braća Back su 1897. unapredili početnu koncepciju enciklopedije ''Who is who'' i istu proširili na znamenite ličnosti izvan okvira aristokracije. Prikupljali su biografije uticajnih ličnosti iz svih područja društvene aktivnosti. Takav projekt se nastavio razvijati, jer ga je društvena zajednica s zahvalnošću prihvaćala i podržavala. Na takvim temeljima se zasniva i aktuelni internacionalni projekt Oxford's Book Successful People, odnosno prvo srpsko izdanje enciklopedije Oxford's Book Successful People of Serbia.

U prvom izdanju prve enciklopedije Uspešnih ljudi Srbije pridružena je i biografija Arhimandrita Gavrila, igumana Manastira Lepavina, skromnog i posvećenog duhovnika, ličnosti koja je posebno zaslužna za jedinstveno postignuće u savremenoj srpskoj pravoslavnoj crkvi na području duhovnosti odnosno internet misionarenja. Ocu Gavrilu, pored velikog broja priznanja za čudesna isceljenja brojnih vernika, pripada i počasno mesto najuspešnijeg intenet misionara. Njegova biografija ostaće u ovoj enciklopediji zauvek zabeležena i svedočiće novim pokolenjima trajnu vrednost njegovog kreativnog doprinosa pravoslavlju kao i svim vernicima istinske duhovnosti i svim ljudima dobre volje, koje ovaj veliki čovek i duhovnik nikad ne odvaja. Otac Gavrilo živi, propoveda i poučava poniznost, ekumenu i duhovnost u svakodnevnom životu svakog čoveka i zato je njegovo ime zauzelo svoje pravo mesto u ovoj prestižnoj enciklopediji.

Olujka Jasprica
Avgust, 2016.