ARHIMANDRIT GAVRILO (VUČKOVIĆ) ISPOVEDAO SVEŠTENSTVO U EPARHIJAMA BAČKOJ I SLAVONSKOJ

ISPOVEST SVEŠTENSTVA NAMESNIŠTAVA BEČEJSKOG, VRBAŠKOG I ŽABALJSKOG

U četvrtak šeste sedmice Časnog posta, 21. aprila 2016. godine, na praznik svetih apostola Irodiona, Agava, Rufa i ostalih, posle jutarnjeg bogosluženja i časova u hramu Svetog oca Nikolaja u Turiji, sveštenici arhijerejskih namesništava bečejskog, vrbaškog I žabaljskog pristupili su svetoj Tajni ispovesti.

Jutrenje bogosluženje služili su prezviter Goran Ranisavljević, paroh bačkogradištanski, uz sasluženje đakona Daniela Kobiljskog, a časove je služio protoprezviter Jovan Kezan, paroh srbobranski.

Po blagoslovu Njegovog Preosveštenstva Episkopa novosadskog i bačkog gospodina dr Irineja, sveštenike je ispovedio visokoprepodobni arhimandrit Gavrilo (Vučković), nastojatelj manastira Lepavine.

đakon Daniel Kobiljski

(kliknite i povećajte pojedinu fotografiju)

ISPOVEST SVEŠTENSTVA EPARHIJE SLAVONSKE

U ponedeljak, 25. aprila 2016. godine, na dan prepodobnog Vasilija Ispovednika, u manastiru Jasenovac održana je ispovest sveštenika Eparhije slavonske.

Svetoj liturgiji pređeosvećenih darova, služenoj u popodnevnim časovima,  načalstvovao je Njegovo Preosveštenstvo episkop slavonski G. Jovan, uz sasluženje više sveštenika.

Sveštenike je ispovedao visokoprepodobni arhimandrit Gavrilo (Vučković), nastojatelj manastira Lepavine.

(kliknite i povećajte pojedinu fotografiju)

Pročitano: 19233 puta