POKLONIČKA POSETA IZ BEOGRADA I DERVENTE

U Nedelju Svetih praotaca, 27. decembra 2015, na dan kada Crkva Hristova slavi sv. mučenike Tirsa, Levkija, Filimona, Apolonija i drugih sa njima, manastir Lepavinu su posetile pokloničke grupe iz Beograda i Dervente.

Svetu liturgiju su služili protosinđel Simeon (Obradović) iz manastira Pokrova Presvete Bogorodice u mestu Donja Bišnja (kod Dervente), i jeromonah Vasilije (Srbljan), sabrat lepavinske svete obitelji. Veliki broj pristiglih hodočasnika i prisutnih vernika se pričestio Najsvetijim Hristovim Tajnama.

Posle posluženja u manastirskoj trpezariji, molitve za zdravlje ispred čudotvorne ikone Presvete Bogorodice Lepavinske čitali su arhimandrit Gavrilo (Vučković), nastojatelj manastira Lepavine, i protosinđel Simeon.

Za sve vernike je bila pripremljena trpeza ljubavi, a pre polaska na put hodočasnici iz Beograda, koji su došli u organizaciji b. Miodraga Maričića, pred čudotvornom ikonom su pročitali akatist Presvetoj Bogorodici Lepavinskoj.

Za uspomenu na posetu uslikana je zajednička fotografija.