PRVA POKLONIČKO-TURISTIČKA AGENCIJA U BIH

U ponedeljak, 4. avgusta 2014. godine u manastiru Svetog Nikolaja u Etno-selu Stanišići svečano je otvorena prva poklonička turistička agencija u Republici Srpskoj pod nazivom „Putevoditeljica“.

Svečano otvaranje i moleban za uspješan početak rada obavio je Njegovo Preosveštenstvo Episkop zvorničko-tuzlanski g. Hrizostom, koji se tom prilikom prisutnima obratio nadahnutom besjedom u kojoj je istakao značaj i ulogu pokloničkih putovanja u životu Crkve. Povodom otvaranja upriličen je svečani program u kom su učestvovali hor Srbadija i ansambl Bisernica iz Bijeljine, a za sve goste upriličen je koktel u prelijepom ambijentu amfiteatra u Etno-selu Stanišići.

Mnogobrojnim zvanicama iz oblasti turizma i ugostiteljstva, saobraćaja, javnog života grada i sveštenstva, pored Episkopa, obratili su se i direktor agencije arhimandrit Jefrem Savin, kao i šef oOjeljenja za turizam u vladi Brčko distrikta g. Aleksandar Đurić.

Podršku otvaranju dali su gradonačelnik Bijeljine g. Mićo Mićić sa saradnicima, medijske kuće iz Bijeljine i mnogobrojni sponzori.

Прва поклоничко-туристичка агенција у БиХ

6. Avgust 2014