SAVET PATRIJARHA KIRILA PRAVOSLAVNIM BLOGERIMA

Patrijarh Moskovski i cele Rusije Kiril je dao savet Pravoslavnim blogerima da usmere svoju "naprednu energiju" na stvaran rad.

"Dovoljno je pročitati blogove vernika, kako mirjana tako i sveštenika, da se shvati koliko bi bilo dobro kada bi oni svu tu energiju iskoristili u dobre svrhe! Rekao je Patrijarh za vreme sednice Ruske Crkve u kojoj se govorilo o unapređenju kulture, socijalnog života, i školstva."

Postavio je pitanje učesnicima internet diskusija:"Govorite veoma odlučno, ali šta je vaš stvaran rad i koja su vaša stvarna dela? Šta vi praktično radite?"

"Ne podcenjujem bitnost i potrebu za dubokom, ozbiljnom diskusijom među Pravoslavnim vernicima, već želim da podsetim svakog učesnika, da je Spasitelj direktno vama govorio:"Po njihovom plodovima će te ih prepoznati." Plodovima, a ne ćaskanjem, vicevima, željom da se bude jak, pametan, oštar, ubedljiv…" podvukao je Patrijarh.

Prevod sa engleskog Vladimir Srbljak
17 septembar 2013 god.

Izvor: http://www.johnsanidopoulos.com/2012/03/patriarch-kirills-advice-to-orthodox.html