ČUDESNO PROJAVLJIVANJE IKONE SVETOG OCA NIKOLAJA KOJA JE PROPLAKALA U DOMU SAŠE MARČETE U PAČETINI

Sutradan po prazniku Svetog Vasilija Ostroskog 13. maja 2004. godine, Gospod je po svom neizmernom milosrdju i dobroti svojoj projavio svedocanstvo prisustva svoga medju nama ljudima. Ikona Svetog Nikolaja mirlikijskog cudotvorca u domu parohijana Sase Marcete pomenutog dana oko 18.30 sati pocela je da projavljuje svoju cudotvornost. U svom iskazu i duhovnom vidjenju Saša kaže:

«Obicajno sam u poslednje vreme oko 18.30 odlazio u sobu da se pomolim pred svetim ikonama. U prostoriji se nalazila i ikona svetog Nikolaja koju sam dobio u nasoj crkvi zajedno s jednom knjigom prije nekoliko godina. Kada sam prisao ikoni da je pogledam primjetio sam da ikona suzi. Suze su izlazile iz oba oka i slijevale se do brade gdje su se zaustavljale a i cijelo lice je bilo oroseno. Sam ne vjerujuci da je to stvarnost, pozvao sam mog brata da on vidi sta se dogodilo, posto se i on uvjerio pozvao sam i oca Predraga, naseg svestenika da i on vidi. Kada je otac Predrag to vidio, rekao je da sacekamo do sutra pa da vidimo sta ce se dogoditi i da li ce i dalje suziti. Ta noc je za mene trajala duze nego obicno jer nisam mogao zaspati, jedva sam cekao da svane, da vidim sta se desava na ikoni. Posto je ikona i sutradan suzila pokazao sam i svojim komsijama, te sam razgovarao ponovo sa svestenikom i odlucili smo da ikonu donesemo u crkvu da se svetim molitvama osvesta i da se nad njom cita AKATIST svetom Nikolaju.
image
Dana 19. maja 2004. godine ikona Sv. Nikolaja i dalje suzi.» http://ovde.com/ovde/pacetin