STARAC NIKOLAJ GURIANOV I POSJEDNUTA ŽENA

Ovaj video prikazuje starca Nikolaja Gurianova kako blagosilja ljude, dok žena posjednuta od strane demona, po imenu Nadežda, viče. Demon zove starca Nikolaja „Kolka“, što je nepristojni oblik za skraćeno ime „Kolja“. Očigledno je on dao blagoslov ovoj ženi da obilazi crkve u Rusiji i da ispovijeda moć Pravoslavlja.

Na prvom video snimku ona viče: „Mrzim te, pravoslavni. Pravoslavlje je najodvratnija religija. Sve druge religije će otići u pakao... Mi volimo kada se krstite na pogrešan način.... Svi vi mislite da je Natka (nepristojni oblik imena Nadežda, koji inače znači „vjera“) luda. Ali ona to nije. Ukoliko je bilo ko od vas uvrijedi, zbog toga će odgovarati pred Bogom. Ona je blagoslovena. Ona je blagoslovena i dobila je blagoslov da ide u crkve da biste vi bili mudriji... Uskoro će je znati cijela zemlja... Ona (Nadežda) će se moliti za one koji piju i oni više neće biti alkoholičari, one koje ona osjeni krsnim znakom biće izliječeni...“ i zatim, na dijelu video snimka 2:09, ona nastavlja: „Ona je za ovo dobila blagoslov od ovog Kolke, koga mrzim!“

Zatim vidite ovu ženu kako pada a ispisane riječi na ekranu kažu: „Raba Božija Nadežda.“ Onda ona ustaje i odlazi do Starca koji je blagoslovi svetim uljem.

Drugi video snimak počinje sa scenom sa starčevog groba, a onda ide normalno. Glas zlog duha zatim govori:

„Ona je ovdje došla i dovela sa sobom ovih šest budala... Mrzim ovu Natku... Proklinjem je! (ponavlja nekoliko puta)... Zašto je danas došla? (plač) Ja ovo ne želim! Uskoro ćete se vi svi klanjati pred našim gospodarem – antihristom. Uskoro će biti njegova moć. Uskoro ćete se njemu klanjati! Pokajte se, grešnici!... (Nadežda se krsti s vremena na vrijeme dok on viče iz njenog tijela).

Na dijelu video snimka 0:53, Nadežda gleda u Starca i zli duh govori: „Ne želim da oni žive! Ne želim to!“

Jedva se može čuti glas Starca koji drugoj ženi govori: „Ne plašite se. Pustite je da viče.“ A zatim izgleda kao da govori „Gospode smiluj se“.

Demon nastavlja da viče: „Mrzim kada žene nose marame! Bolje je da nose šešire u demonskom stilu! Sve žene sa šeširima, sve ćete otići u pakao... svi ćete vi odgovarati pred Bogom.“

Video zatim staje i jedna starica se pojavljuje na ekranu, izgleda da je ovo iz dokumentarca o Starcu Nikolaju kako bi se napravile epizode samo o ovom incidentu.

Na početku trećeg video snimka mogu se vidjeti ruske novine i članak o blaženoj Pelagiji.

Demon viče: „Oni koji ne vjeruju u blaženu Pelagiju otićiće u pakao... I oni sveštenici koji ne daju blagoslov ljudima da čitaju nju (o njoj?... kaže „nju“, ali je nejasno da li to znači da je ona nešto napisala) otićiće u pakao i povesti i druge ljude sa sobom.... Oni koji ne poštuju blaženu Ljubušku (oblik koji znači „Ljubav“ – neka druga svetiteljka našeg vremena pretpostavljam) otićiće u pakao...

Pokajte se, grešnici, pokajte se! Ko ste vi da im sudite?“

Onda se na ekranu mogu vidjeti riječi: „Raba Božija Nadežda“, kako stoji pred Starcem i nastavlja urlanje: „Mrzim te Kolka! Zašto si blagoslovio Natku da otvara oči ljudima? Zašto ona mora da obilazi hramove? Pusti je da radi! Ne želim ništa od tebe! Mrzim one koji vole Natku... i volim one koji je mrze i koji joj se smiju (plač) Ne želim... ne želim... da sjedim u njoj! Bilo bi bolje kada bih izašao van!!! I ušao u nekoga drugog... Kako sam mogao znati da je ona takva budala!!!“

Treba napomenuti da je Nadežda pravoslavna žena koja je otišla da vidi Starca kada joj se ovo dogodilo, stoga demon govori o ovoj situaciji.

Četvrti i posljednji video u seriji prikazuje Nadeždu kako stoji pred Starcem govoreći: „Pusti ih da idu u pakao! Ne daj im da saznaju istinu! Pusti ih da budu prevareni! Pusti ih da gledaju televiziju, da se igraju na kompjuterima! Pusti ih da umru! Pusti ih da odu u pakao! Pakao!“

Posljednji video je iz istog perioda kada i prvi video snimak.

Na početku zli duh viče: „Mrzim te, pravoslavni. Pravoslavlje je najodvratnija religija. Sve druge religije će otići u pakao...“

Kada starac zatvori vrata starica koja je čitala molitve govori: „Da li ste čuli? Naša Pravoslavna vjera je jedina istinska vjera. Sve druge religije će otići u pakao...“

Demon: „Ne podučavaj! Umoran sam od tebe Valka! (Valka je nepristojni oblik od imena Valentina)... Ona je odvratna! Ona svakoga uči! Pusti ih da idu u pakao! Pusti ih da ne saznaju istinu! Pusti ih da budu prevareni! Pusti ih da gledaju televiziju, da se igraju na kompjuterima! Pusti ih da umru! Pusti ih da odu u pakao, pakao! Svi do jednog! U pakao!“

Onda se može vidjeti kako se malo vrata otvaraju i žena ugleda Starca kako tamo stoji... on je bio tu cijelo vrijeme... jedna žena nešto govori Valki i demon počinje da viče; „Zašto kažeš da je Natka (Nadežda) dobra! Ja sam taj koji je dobar!“

Demon na video snimku riče zato što je veoma ljut jer sada ne može da radi nikakve zle stvari i stoga pati. Ponekad na gornjim video snimcima nakon vike on počinje plakati: „Ne želim to! Ne želim to!“ Izgleda kao da on ne želi da radi ono što radi, zato što je to dobro i otvara oči ljudima. Ovaj demon mrzi svakoga i govori sa svima ili o svima bez poštovanja i na veoma „seljački“ način, u stilu prostih neobrazovanih ruskih ljudi, koji žive na selima ili veoma malim gradovima. On ne izgovara nikakve nastrane riječi... bar nisu na ovom video snimku.

Prevod sa engleskog mr Dragana Pećanac

Izvor: http://www.johnsanidopoulos.com/2010/04/elder-nikolai-gurianov-and-demon.html