KOMENTARI NA POSTAVLJENE TEME SA PROFILA O.GAVRILA NA FEJSBUKU (CDXXX)

Pravoslavna misija u Tanzaniji

o.Gavrilo Pravoslavlje se brzo širi u Bukobskoj eparhiji, u Tanzaniji. Eparhijalna misija usmerena je na povećanje broja zajednica i vernih, povećanje znanja o Pravoslavnoj veri među novoprosvećenima i projavljivanju Vere dobrim delima.

Ovi napori su veoma plodotvorni; tako se 2003. godine pojavilo 20 novih zajednica, više od 3000 ljudi je primilo Sveto krštenje, bilo je više od 100 venčanja. U eparhiji ima 140 pravoslavnih zajednica, 220 sveštenika, koji imaju podršku Pravoslavne misije.

Postignuti su značajni uspesi u obuci sveštenika i katehizatorskom radu. 2003. godine prvih deset studenata je završilo katehizatorsku školu Kisiziki. Četvoro os njih je bilo rukopoloženo za đakone a šest je poslato na dužnosti katehizatora. U 2003-2004. godini još 17 učenika je pristupilo obuci za crkveno služenje.

Prisutnost pustinja predstavlja određene teškoće za sveštenoslužitelje, jer stanje puta čini putovanje otežanim. Preosvećeni Jeronim, episkop bukobski putuje na starom automobilu, koji nije u stanju da dođe do nekih krajeva eparhije i poseti pastvu. U najbližoj budućnosti on se nada da će dobiti novi automobil i 100 bicikli za sveštenike i veroučitelje.
U celoj eparhiji redovno se održavaju časovi u izučavanju Svetog Pisma, a prošle godine je bilo podeljeno više od 600 knjiga Svetog Pisma. Prošlog decembra bilo e izgrađeno 9 crkvenih zgrada i najstarija škola, planira se izgradnja bolnice, dva manastira i prihvatiše za 50-oro dece.

Jovan Hrnjakovic Blagoslov Božiji je da ima ovoliko dece u Africi, slava Bogu!+++

Nevena Damjanovic
Divno je kad sa makar jedna dusa krsti i primi Duha Svetoga, a narocito kad citava zajednica s ljubavlju udje u narucje Hristovo!

Suzana Despotovic
Veliki je Bog! Slava Bogu!

Stana Meseldzija
Slava Bogu za sve i da ima više ovakvih primera

Slavica Radjevic Slava Bogu,i hvala sto smo razliciti ,a u sustini potpuno isti,pogledati ovu radosnu i radoznalu decicu,to je Gospod u nama!

Snjezana Krsic-Miljkovic
Divno,hvala Gospodu!

Ivan Zelić ‎"Dobro je kazao Duh Sveti preko proroka Isaije ocima našim, govoreći: Idi narodu ovome i reci: Ušima ćete čuti i nećete razumjeti, i očima ćete gledati i nećete vidjeti. Jer je otvrdnulo srce ovoga naroda, i ušima teško čuju, i očima svojim zažmuriše da kako očima ne vide, i ušima ne čuju, i srcem ne razumiju, i ne obrate se da ih iscijelim.
Neka vam je, dakle, na znanje da se neznabošcima posla ovo spasenje Božije; oni će i čuti." (Djela apostolska 28,25-28)

Natasa Ilic Milovac Od mnostva postova koje postavite i koji me cine vrlo radosnom, nekako sam bas ponosna i srecna kad vidim da se i u ovim dalekim krajevima razvija nase pravoslavlje. Da da Gospod Bog da nas je sve vise i vise, i da narastamo u veri sve blize Gospodu. Slava Gospodu.

Dunja Neda
Pomaže Bog,oče Gavrilo! Hvala Vam na uvek lepim rečima,radu i prosvećivanju.Slava Bogu,i sada,i uvek,i u sve vekove vekova,amin.

Milena Puaca
Slava Bogu da se siri pravoslavlje i da zazivi svuda hrscanski istinski zivot i da zivimo po zakonu Gospoda Boga nasega.

(ova tema ima 7379 poseta )