Kako do Manastira Lepavina

Manastir Lepavina se nalazi u mestu Lepavini, opština Sokolovac, županija koprivničko-križevačka.

Do njega se može doći iz tri osnovna pravca: preko Zagreba, Varaždina ili Virovitice.

Ako se dolazi iz smera Zagreba, potrebno je ukljuciti se na autocestu prema Varazdinu, kasnije je potrebno odvojiti se za Vrbovec i kroz Vrbovec treba voziti glavnom cestom sve do benzinske pumpe gde se skrece levo prema Krizevcima. Lepavina je na 16. kilometru posle Krizevaca prema Koprivnici.

Ako se dolazi iz smera Beca, Graza, Maribora, najbolji put je od Maribora preko Ptuja za Varazdinu, pa prema Koprivnici. I onda u Koprivnici treba skrenuti desno prema Krizevcima. Lepavina je 15 km od Koprivnice.

Ako se dolazi iz Rep.Srpske ili Beograda, preko Zagreba i Vrbovca je najbrzi put, ali isto tako mozete:

1) preko Okučana, Pakraca, Daruvara, Bjelovara, Krizevaca za Lepavinu ili,

2) autoputem do Ivanić Grada, pa preko Kloštra, Lupoglava, Prikraja, Vrbovca i Križevaca do Lepavine.