KADA SE MOLIMO, BOG OTVARA VRATA

By |2022-04-11T11:27:45+02:00December 23rd, 2018|TIHI GLAS|

– Šta je za Afrikance najvažnije u Pravoslavlju? Iz kojih razloga biraju put pravoslavne vere?
– Afrikanci ne mogu da žive bez Gospoda Isusa Hrista. Poklanjaju Mu se svaki dan. Kada dodju u crkvu, ne žele da se vrate kući. Mogu satima da pevaju i proslavljaju Boga. Mogu takodje da plešu i pevaju posle službe i sve vreme da zahvaljuju Bogu za sve što im šalje. Afrikancima veoma prija Bogosluženje Pravoslavne Crkve. Pevanje, tamjan, ikone, odežde – sve to ima vezu sa afričkom kulturom. I najvažnije: Pravoslavlje nikada nije bila vera kolonizatora, i zato je veoma dobro što mi danas u Africi ništa ne uzimamo od njih, već im dajemo, delimo sa njima iskustvo života u Hristu, nakupljeno za poslednjih dve hiljade godina.

LINK TEKSTA – Tekst čitala Aleksandra Popović

Preuzmite