Sveti Ava Justin Ćeliski

By |2015-11-26T17:10:29+00:00November 26th, 2015|TIHI GLAS|

Отац Јустин Поповићу Ћелије је дошао 1948. године по благослову владике шабачко-ваљевског Симеона и мати игуманије Саре, која је дошла са неколико својих сестара из манастира Љубостиње у Ћелије, неколико година раније. О самоме животу оца Јустина у Ћелијама, има се много рећи. Стално је био прогањан, саслушаван, привођен од власти. Мало је било оних који су стајали у његову одбрану. То су биле ћелијске сестре с мати игуманијом Гликеријом на челу, прота Живко Тодоровић – лелићки парох, аввини ученици и остали поштоваоци… Отац Јустин је се упокојио у исто време и у исти дан када је и рођен – на празник Благовести 7. априла (25. марта) 1979. године. 2. маја 2010. године, одлуком Светог архијерејског сабора СПЦ Јустин Поповић канонизован је у ред светитеља СПЦ заједно са Симеоном Дајбабским у Храму Светог Саве на Врачару.

LINK TEKSTA- Tekst čitala Vladislava Vasic-Thiel

Preuzmite

Kliknite na "Share" dugme i podelite emisiju na svom facebook profilu:

NOVOSTI SA RADIJA BLAGOVESTI

Prijavite se da primate najnovije objave sa našeg sajta.
PRIJAVI ME
close-link