Duhovni razgovor o. Gavrila preko Facebook sa - bratom Z.Z. A-   A+

*** Pomaže Bog oče Gavrilo. Blagoslovite. Ne bih Vam htio biti opterećenje, a bilo bi mi drago kada bi našli malo vremena za mene.

o. Gavrilo - Bog blagoslovio brate.

*** Ne znam  odakle bih krenuo da Vas upitam šta da radim, jer sam u velikim problemima i mislim da zbog sebe mogu uništiti i svoj i živote svoje djece.

o. Gavrilo -  Koji su problemi da bi uništio svoj život i živote svoje dece?

*** Oče, ja  od mladih dana živim u  telesnom grijehu, a postavljaju se pitanja  porodice, pokajanja, oprosta, i da postanem neko drugi.Imam milion pitanja, a nigdje odgovora.

o. Gavrilo - Od svake bolesti postoji lek, pa i  od greha svake vrste.Postoji pokajanje i sveta tajna  ispovesti. Svaki je greh oprostiv osim hula na DUHA SVETOG, a to je samoubistvo. Koliko je tebi godina?

*** 33.

o. Gavrilo - Jesi li ti kršten i verujući i ideš li u crkvu nedeljom i praznicima?

*** Kršten sam. Bio sam jednom u manastiru Ostrog i tamo sam se ispovijedio. U zadnje vrijeme idem redovno na nedjeljnu Liturgiju  i osjećam jaku potrebu za tim. Trenutno postim  sa željom da se iskrenopokajem i da se izborim za bolje  moje porodice i mene.

o. Gavrilo - Jesi li ispovedio taj greh svešteniku-duhovniku, greh koji  pominješ i  koji te muči?

*** Do toga moment ispovijesti sam sebe prihvatao kao takvog griješnog i to je bilo prije 5 godina, a tada sam to ispovijedio duhovniku iznad moštiju Svetog Vasilija Ostroškog i primio pomazanje i od tada se neke stvari počinju mijenjati. Do tada sam bio sam, a sada sam otac dvoje djece.

o. Gavrilo - Sad si i zreliji i polako sazrevaš u odraslog čoveka, sad si muž svoje žene i otac svoje dece i na kraju glava porodice pred kojima treba da imaš ugled i autoritet. Borba sa gresima nikad ne prestaje, ali se treba boriti da se ne ponavljaju ti gresi.

*** Molim se Bogu i daću sve od sebe da se riješim demona bluda i razvrata.

o. Gavrilo - Najbolje duhovno oružije protiv telesnih iskušenja jesu post i i fizički rad.

*** Slažem se sa Vama, jer kad radim cijeli dan i kad se dobro umorim, tad sam savladao vraga.

o. Gavrilo - Potrebno je i malo manje se kretati u društvu koje postiče sećanje na pređašnja iskušenja.

*** Da, oče to se trudim, mada danas i mediji promovišu taj greh na sva zvona.

o. Gavrilo - Ti preskoči to što ti je za dušu pagubno i malo žmiri da ne vidiš barem sve što se promoviše i nije moranje da se to gleda, jer imaš blagosloven brak i bračnu zajednicu koja je blagoslovena od Boga i od Crkve ustanovljena. Brate, polako da privodimo kraju, ovaj naš večerašnji duhovni razgovor, pa ćemo drugi put da nastavimo.

*** Oče,  puno Vam hvala. Ohrabrili ste me da se borim dalje uz pomoć Božiju.

o. Gavrilo - Bog blagoslovio i laku noć.AMIN.

14. decembar 2009. god.