Duhovni razgovor oca Gavrila sa bratom O... A-   A+

-    Pomaže Bog o.Gavrilo!

otac Gavrilo - Bog blagoslovio!

-    Izvinjavam se , što nisam baš “stručan” u duhovnim terminima.  Po preporuci jedne devojke našao sam Vas i vašu skajp  adresu na Manasitrskom sajtu.

otac Gavrilo - Nauči će te, ako budete hteli.

-     Drago mi je da ste mi odgovorili. Razlog mog  javljanja je veliki nemir u duši, strahovi, beznadje . . .

otac Gavrilo - Koliko ti je godina brate, koje obrazovanje imaš i čime se zanimaš?

-    Imam 40 godina,  ne radim, a inače sam ekonomista, studirao sam tehnologiju ali je nisam završio.

otac Gavrilo - Jesi li oženjen imaš li porodicu? Čime se uopšte zanimaš?

-    Neoženjen sam  i nemam svoju porodicu, pokušavam naći malo mira u duši… to mi je sad prioritet. Ako to uspem, nadam se da ću kasnije nešto uraditi i na tom planu.Živim kod roditelja, njima malo pomažem i tako, inače nisam zaposlen i ne zaradjujem.

otac Gavrilo - A od kad ti je počeo taj duhovni i duševni nemir? Ideš li u crkvu , jesi li vernik?

-    Prije desetak godina. Vernik  jesam   ali ne baš revnostan, idem u crkvu ali ne redovno i često. Muče me strahovi, nemir . Strah me da izađem iz kuće,a osetljivog sam i zdravlja... sve se nakupilo.

otac Gavrilo -  Imaš li svog duhovnika  - sveštenika da se posavetuješ s njim o svojim duhovnim problemima? A koje to telesne zdravstvene probleme imaš, kad  kažeš da si osetljivog zdravlja? Gde živiš u gradu ili na selu.

-    Nemam svog duhovnika. Inače imam zdravstvene probleme sa srcem i pritiskom. Često lupanje srca, otežano disanje, nespokoj.....mada doktori kažu da sam relativno zdrav ali mnogo osetljiv. Inače živim u prigradskom naselju zajedno sa roditeljima.

otac Gavrilo - Nego  od čega ti živiš, mislim materijalno?

-    Materijalno me pomažu roditelji i braća. Imam dva brata, mi smo rođeni istog dana  kao trojke.

otac Gavrilo - Izgleda da si ti mezimac  kod svojih u familiji pa si razmažen. U tvojim godina to nebi baš moralo. Trebao bi se osamostaliti i svojim trudom da doprinosiš  sebi i zajednici u kojoj  živiš, jedino ako nisi baš previše bolestan pa da ne možeš baš ništa da radiš. Neka ste živi i zdravi .

-    Hvala Vam oče na odvojenom vremenu i neka ste i Vi  živi i zdravi.

otac Gavrilo - Hvala brate, Bog te blagoslovio! AMIN!

-    Hvala Oče. AMIN!

Na dan, sv. aposlota  Jasona i Sosipatra,  2009.god.

Pregleda: 5809