Duhovni razgovor oca Gavrila sa sestrom A . . . A-   A+

*** Pomaže Bog, oče Gavrilo!

otac Gavrilo - Bog blagoslovio!

*** Ime mi je A . . . . rodom sam iz Republike Srpske , imam 21 godinu, u Americi sam već godinu dana. Ovdje radim kao dadilja, (čuvam djecu), trenutno sam u velikim iskušenjima a već duže vrijeme nemam ni dječka.

otac Gavrilo - Daće Bog , imaćete vi dečka, bitno je da živite hrišćanskim i crkvenim životom. Najbitnije je da se brinete o spasenju duše "najprije zatražite carstvo nebesko, a ostalo će vam se sve dodati".

*** Vjernik sam,redovno postim srijedu ,petak i svaki post, u crkvu idem redovno svake nedelje, molim se GOSPODU BOGU I i MAJCI BOŽIJOJ svakog dana. Znate Oče, malo je teško ovdje u ovakvom svijetu nama vjernicima, mnogi nas smatraju "čudacima".

otac Gavrilo - Vašim načinom života budite vi "svetlost svetu", nemojte se vi opterećivati time šta će drugi misliti o vama.

*** Razumjem Vas, ali nekada se desi vrlo neprijatna situacija kao npr. direktan konflikt (neko viče na vas) ili nešto slično, a najčešće se to dešava u vrijeme posta.

otac Gavrilo - I kada neko viče na vas trebate prećutati, znate ima ona poslovica "ćutanje je zlato". Svoj mir će te imati ako ćutite i molite se Bogu za toga koji viče na vas, jer ne viče to on nego zlo iz njega.

*** Ne znam Oče, da li je uopšte dobro za mene da ostanem ovdje?

otac Gavrilo - Svuda je zemlja Gospodnja i sve što je na njoj. Naravno da se čovek najlepše oseća na rodnoj grudi pa maker živeo i u neimaštini. Nije sreća u materijalnom bogatsvu, jer je ono propadljivo i za malena.

*** Oče, kako ja sada nisam u mogućnosti da dođem u Manastir Lepavinu i da se pomolim ispred ikone Presvete Bogorodice Lepavinske, da li za mene mogu doći moji roditelji da bi se očitala molitva za mene, bez obzira što ja nisam tamo.

otac Gavrilo - Naravno da mogu.

*** Hvala Vam Oče, mnogo ste mi pomogli Vašim savjetima.

otac Gavrilo - Bog blagoslovio!

Pregleda: 4145