Duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom M... A-   A+

O.Gavrilo - Bog blagoslovio! Dobro došli.

*** Hvala vam na ovako brzom prihvatanju kontakta i odgovoru. Upravo čitam web stranicu manastira Lepavina.  Moja majka vrlo čestio dolazi kod Vas i ona mi je rekla za ovaj kontakt preko skajpa. Ja imam 37 godina i krštena sam tek nedavno, prije četiri godine u Srbiji u manastiru Rajinovac. Iako sam cijeli život osjećala da pripadam Bogu. Moja obitelj koja potječe iz Like, uslijed dva rata „odustala" je od vjere. No, moja se mama uvijek rado sjećala svoje bake uz koju je odrasla i koja ju je učila Pravoslavlju.

Sada mi se čuini da sam svaki dan sve bliže Bogu (premda  iskreno priznajme da malo znam o Pravoslavlju, trudim se učiti). Svako jutro i svako veče s pomolim ispred ikone Majke Božije Lepavinske i odmnah mi je život ljepši.

O.Gavrilo - Eto, nema slučajnosti vi kršteni u manastiru  Rajinovac, a ja bio iskušenik u tom manastiru od 1961 do 1963 godine.

*** Suze su mi pošle na oči. Krštena sam u tom manastiru  jer mi tetka (mamaina sestra) živi kao izbjeglica u Smederevu, a njezina  jetrva mi je krsna kuma. Krstila sam se kada  sam išla posjetiti tetku i tada me je kuma  jednostavno pitala..da li bi se ja krstila, sto sam jedva dočekala. Krštenje je bilo organizirano doslovno za slijedeći dan jer sam se morala ubrzo vratiti u Zagreb. Sve je bilo prekrasno, a ja sam se vratila punog  srca i duše u Zagreb.

O.Gavrilo -  Posećujete li redovno Sv. Bogosluženja u našoj crkvi u Zagrebu, da li postite, ispovedate li se i pričešćujete?

*** Oče , šta bi ste mi preporučili , koju literaturu, iz  koje mogu bolje upoznati Pravoslavnu vjeru. Koliko mogu  odlazim u našu crkvu u Zagrebu. Iskreno, ne mogu se pohvaliti da je to često, ali se trudim otići kad god sam u gradu i posebno zapaliti svijeće. Svakako ću poslušati Vaš savjet. Prije par mjeseci sam Vas pokušala kontaktirati, ali bezuspješno, sada ovaj kontakt smatram Božijim darom pred Božić. Možda mi Bog  podari ove godine još jedan dar koji toliko željno čekam - djete.

O.Gavrilo - Obratite  se u našoj crkvi u Zagrebu svešteniku o.Mihailu, pa će vam on dati duhovne knjige koje će te čitati i duhovno se nadograditi. Nadam se da će te doći  i u  Svetinju Lepavinsku, a koja nije mnogo udaljena od Zagreba da se poklonite Čudotvornoj ikoni Presvete Bogorodice Lepavinske.

*** Hoću. Ponekad  kao da se dogode neke situacije koje me onemoguće da odem u Lepavinu, ali vjerujem da će mi Bog i tu biti od pomoći i da ću uskoro doći u Lepavinu. Hvala Vam Oče na razgovoru, neka Vas čuva Bog i anđeli nebeski.

O.Gavrilo - Bog blagoslovio i srećne Božične praznike!

Pregleda: 4438