Duhovni razgovor o.Gavrila sa sestrom Stanom A-   A+

- Razgovor o. Gavrilo - Stana

- Pomaže Bog, oče dragi Gavrilo, blagoslovite.

o. Gavrilo - Bog blagoslovio sestra Stano.

- Otac Vladislav se sinoć tako obradovao kad sam mu predala ikonu Presvete Bogorodice Lepavinske i odmah je postavio za poklonjenje vernih pored dela odežde Svete Petke, što je doneo kad je bio u Rumuniji. Vas je pozdravio i zahvalio se za sve.

o. Gavrilo - Ako Bog da, bice vas sve vise na duhovnom okupljanju i hvala Bogu da se otac Vladislav prihvatio da vas duhovno rukovodi i da vas pravilnoj veri vodi.

- Za sledeću sredu ja ću mu uz ikonu Presvete Bogorodice Lepavinske poneti i Vaš portret. A sinoć je bilo tako divno, svi su oduševljeni. Otac Vladislav nam je divno govorio o Svetoj Liturgiji. Prvo nam je, kao uvod, tumačio o samoj Liturgiji, a posle će tumačiti njene ostale delove. Ja sam Vam sinoć pisala, ne znam da li ste to dobili? Bila sam presrećna, oče. Na kraju predavanja otac me pita:”Sestro Stano, da li si zadovoljna?” SLAVA GOSPODU I PRESVETOJ BOGORODICI, PRESRETNA!

o. Gavrilo - Da, da vas uci da zivite Liturgickim zivotom.

- I on nam je baš o tome govorio, kako i posle Sv.Liturgije, u slozi i ljubavi i poštovanju treba da se živi. Bilo nas je oko 50.

o. Gavrilo - Sta je sa dr Marinom? Nema ga na duhovnom sabranju.

- Nije ga bilo. Pozvala sam ga preko njegove supruge, ali ne znam da li se setila da mu prenese ili je zaboravila. Znam da će on ubuduće sigurno dolaziti. Dragi oče i Vi ste duhovno bili s nama. Otac je sve pozdravio od Vas i preneo Vaš blagoslov. Bila sam toliko presretna, kao u raju! Naprosto sam osetila neku toplinu i blagodat, kao na nebu!

o. Gavrilo - I ja se s vama radujem i jesam u vasoj duhovnoj zajednici.

- Znam oče dragi i hvala Vam na svesrdnoj podršci i toplim savetima. Kako nas je samo Presveta Bogorodica divno sabrala (kako kaže moja mama) u svetu crkvu Gospodnju.

o. Gavrilo - Tu sam ja uvek s vama i ako me nema fizicki, duhovno u molitvi jesam!

- Moja učenica Kristina je napravile neke fotografije sa sabranja, samo ne znam da li su uspele, ako nisu, ponovićemo drugi put.

o. Gavrilo - Lepo bi bilo da imate fotografije. I one mnogo govore i za svedocanstvo da ostanu.

- Ja nisam stigla da pregledam šta je uspelo, pa ću ih sutra preuzeti od Kristine.

o. Gavrilo - Odlicno bi bilo da mogu da ih objavim na sajtu.

- Sad smo dogovarali i prevoz za nedelju na Sv.Liturgiju, a i sredom na molitve, pa da svi koji žele, mogu uvek doći na veronauku.

o. Gavrilo - Hvala Bogu da se dobro organizujete.

- Vi ste,oče dragi, već stavili na sajt kratki tekst što sam Vam sinoć pisala. I pored toga što je to crkva u izgradnji, samo omalterisana, sa tek zatvorenim prozorima, ni ikonostas još nije postavljen, sve to nam nije smetalo da nam bude prelepo.Hvala i Vama oče dragi, na svim savetima, podršci i idejama. Otac nam je izneo plan odvijanja veronauke i to tako divno, kao da se zaista s Vama sve dogovarao.

o. Gavrilo - Glavno su ljudi, ljudi su ziva crkva, a crkva od cigli lako ce se zidati! Duse ljudske su najdragocenije i njih privesti Gospodu.

- Baš tako oče dragi! Tu je toliko divno i toplo kao u raju, kroz molitve i besede oca Vladislava. I mala devojčica, ćerkica oca Vladislava i supruga su tu i radno i molitveno.

o. Gavrilo - Pravi duhovni pastir koji okuplja svoje ovcice oko sebe.

- Baš tako oče dragi. Danas sam još jednog našeg vernika obavestila. Rekao je da će dolaziti i javiti drugima, jer ne znaju vernici za našu veronauku, a nadam se, ako Bog da, da će nas sve više biti na ovim našim divnim sabranjima.

o. Gavrilo - Srecni bili i blagosloveni od Gospoda.

- Hvala oče, dragi. Neka i Vas čuva Gospod i Presveta Bogorodica i svako dobro podari i dobro zdravlje, da ima ko širiti nektar SVETOGORSKI MIRISNI.

o. Gavrilo - AMIN BOZE DAJ

- AMIN OČE DRAGI!