Duhovna besjeda o. Gavrila A-   A+

Otac mi je imao moždani udar pre dve nedelje i sav posao je pao na mene, a pošto moji rade na pijaci, od koje živimo, ja sad ne mogu da posećujem crkvu nedeljom i da idem na liturgiju, pa mi treba savet kako da zbog previše posla ne zastranim od Crkve? (Ratomir)

- Brate Ratomire, ti znaš koliko vas ima u kući i da li svi morate da idete na pijacu. Da li su tvoji ukućani verujući ili si u kući samo ti vernik? Valjda nekako može da se napravi raspored, ili da te oni puste da odeš u crkvu na sat vremena, pa da se vratiš. Verovatno pijaca nedeljom radi samo do podne, a ako se i ne stigne tog dana, ona radi i u ostale dane. A šta bi bilo da se, ne daj Bože, tebi nešto dogodi, ko bi tebe u tom slučaju zamenio? Mislim da bi i oni trebali da razmisle šta se više dobija za taj sat, kakav će blagoslov Božji imati ako ti ne uskraćuju odlazak u crkvu. Nedelja je dan za odlazak na službu Božju, to nije dan za rad. Nekako napravite raspored i blagoslov Gospodnji će biti na vama i biće vam sve rodno i blagosloveno. Eto, brate Ratomire, ja ovako mislim, toliko od mene.

Pregleda: 3975