Dodaj u Favorite

RADIO

MITROPOLIT JOVAN PROSLAVIO SVOJU KRSNU SLAVU

image

На дан 29. јануара, када наша Црква прославља Часне вериге Светог Апостола Петра, Његово Високопреосвештенство Митрополит Загребачко - љубљански Господин Г. Јован служио је свету Архијерејску литургију у Саборном храму у Загребу.

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су Архимандрит Гаврило, протонамесник Миленко Поповић, јереји Жељко Лубарда, Михаило Жикић, Ђорђе Филиповић, Далибор Петковић и ђакони Александар Обрадовић и Радован Димитрић. Светој Архијерејској литургији присуствовао је и гост Његово Преосвештенство Епископ Зворничко - тузлански Господин Г. Василије.

image

Високопреосвећеном Митрополиту саслуживали су Архимандрит Гаврило, протонамесник Миленко Поповић, јереји Жељко Лубарда, Михаило Жикић, Ђорђе Филиповић, Далибор Петковић и ђакони Александар Обрадовић и Радован Димитрић. Светој Архијерејској литургији присуствовао је и гост Његово Преосвештенство Епископ Зворничко-тузлански Господин Г. Василије.

image

После свете литургије Епископ Василије пресекао је славски колач у резиденцији Митрополита. У свом говору честитао је Митрополиту Јовану крсну славу и истакао да Нека га Бог ослободи свих верига, оставивши му само једну и то у срцу, а то је љубав према Богу Свевишњему.

image

На крају говора Епископ Василије пожелео је Митрополиту Јовану добро здравље, и да још дуго прославља своју крсну славу-Часне вериге Светог Апостола Петра. Митрополит Јован припремио је славски ручак за свештенство, своје узванике и сав присутни народ.

Izvor: http://www.mitropolija-zagrebacka.org
29.01.2008.

Upisite email bliznjih:

Postao 01/29 u 09:32 PM

Komentari:

Ime:

Mjesto:

URL:

Pregled uživo:

Zapamti moje osobne informacije

Obavijesti me o komentarima?

Upisite rijec koju vidite u polje ispod:

Post poslije: SRCE ATOSA

Post prije: SRBI I RUSI